Grillowane gruszki
Ostatnio wpadłam na szalony pomysł i grillowane gruszki podałam z wyjątkowym winem z Doliny Loary. Choć nie wszyscy byli do mojego pomysłu przekonani, Sancerre Les Charmelles sprawdziło się doskonale, podbijając soczystość i aromat owoców. Niezwykle orzeźwiające wino o zapachu agrestu, dojrzałych brzoskwiń i cytrusów przywodzi mi na myśl zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Z pewnością prócz wielu klasycznych połączeń, które wykorzystam, sauvignon blanc z Francji będzie jednym z najlepszych również do grillowanych, śródziemnomorskich specjałów z rybą i owocami morza, które możecie przyrządzić podczas waszych garden party.Gruszki owinięte plastrami szynki parmeńskiej, to świetna przekąska do polskiego wina z Winnicy Turnau. Skosztujcie ich z Seyval Blanc – winem o fantastycznej słodyczy i kwasowości zarazem. Odznaczające się pięknym aromatem białych kwiatów, dojrzałych pomarańczy i mango.
- 2 gruszki
- 8 plastrów szynki parmeńskiej
- gałka muszkatołowa
- 8 wykałaczek
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
- Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
Białe francuskie wino wytrawne o bladożółtym kolorze z zielonymi przebłyskami oraz intensywnym, złożonym z nut owoców cytrusowych i mineralnych, bukiecie. W ustach rześkie i czyste, o smaku przywodzącym na myśl limonki. Długa, mineralna końcówka.