Perliczka po portugalsku

Dzięki marynowanej perliczce poczujemy tę szczególną delikatność kuchni portugalskiej. Rarytas ten jest idealny podczas spotkań z przyjaciółmi w letnie wieczory.
Perliczka po portugalsku
Składniki
Przygotowanie

Delikatność to jej drugie imię. Potraktowałam ją zatem łagodnie. Najpierw lekko ją grillując, a potem marynując w aromatycznym sosie. Tym sposobem przygotowałam kolejne danie z perliczki (więcej przepisów tutaj).

Właściwie nie jest to typowe danie, a świetna przekąska. Wspaniale sprawdzi się na spotkanie z przyjaciółmi. Do pary z tym drobiowym rarytasem proponujemy czerwone, pełne owocowej treści wino. Eleganckie zestawienie, które podkreśli wyrazisty smak perliczego mięsa.

Składniki
  • podwójna pierś z perliczki
  • 4 ząbki czosnku
  • 20 ml octu balsamicznego
  • 100 ml oliwy z oliwek
  • siekana natka pietruszki
  • sól, pieprz
  • mielona papryka do smaku
Pierś perlicy grillujemy (ewentualnie pieczemy), a następnie studzimy. Zimną tniemy pod kątem w plastry. Z drobno posiekanego czosnku, oliwy, octu, pietruszki i przypraw robimy zalewę, by zalać nią plastry mięsa, i wstawiamy do lodówki na co najmniej 2 godziny, a nawet całą noc. Wyjmujemy 20 minut przed podaniem. Podajemy na przystawkę ze świeżym pieczywem w towarzystwie czerwonego lekkiego wina. Polecam Château Remaury Rouge.
Perliczka po portugalsku
Top przepisy
  • Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
  • Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
  • Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
Nasze ulubione
  • Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
  • Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
  • Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
Anna Miodońska
Autor przepisu: Anna Miodońska

Jej główną pasją jest fotografia i gotowanie. Wielbicielka zarówno domowej, jak i eksperymentalnej kuchni, a przy tym mistrzyni wypieków i deserów, ciągle poszukuje nowych smaków oraz najlepszych połączeń win z potrawami. Jest wyznawczynią zasady, że gotowanie ma sprawiać przyjemność, więc często rezygnuje z dań czasochłonnych. Wierzy, że smacznie, zdrowo i szybko da się stworzyć smaki wyjątkowe. A to pozwala na znalezienie czasu na relaks i kieliszek dobrego wina w zaciszu ogrodu. Autorka publikacji kulinarnych oraz wielu przepisów, stylizacji i fotografii zawartych w blogu Wino i kuchnia. Przez wiele lat pracowała w redakcji „Czasu Wina”, dziś jest dyrektorem artystycznym Grupy Dom Wina.

Reklama
Zamów dania i wino i bierz udział w Nocy Wina w Twoim domu
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel