Verrine z purée ogórkowego z twarożkiem
Przepis pochodzi z książki W mojej francuskiej kuchni... pełnej prostych receptur i porad, jak ułatwić sobie pracę w kuchni. Według autorki Susan Herrmann Loomis każdy, kto pozna podstawowe zasady, może stać się mistrzem i wyczarować niezwykle smaczne dania kuchni francuskiej. Recenzję książki znajdziecie tutaj. Książka to opowieść o życiu i ludziach, ale przede wszystkim odpowiedź na pytanie jak to się dzieje, że Francuzka po dniu pracy stawia na stole kilkudaniowy obiad, przy czym nadal wygląda świetnie i nie narzeka na brak czasu dla siebie. Jeśli skusi Was propozycja przystawki w towarzystwie wspaniałego Sancerres Les Charmelles, sięgnijcie też po książkę. Jest pełna aromatycznych, prostych przepisów i trików pozwalających lepiej odnaleźć się w kuchni. Jestem pewna, że stanie się kopalnią dań do wykorzystania tego lata, choćby z powodu krótkiego czasu przyrządzenia, pozwalającego cieszyć się słońcem i gotowych propozycji menu, jeśli macie pustkę w głowie, a spodziewacie się gości. Bon apétit! Verrine to przystawka lub deser składające się z wielu składników ułożonych warstwowo w małej szklance, różniących się teksturą, smakiem, kolorem i temperaturą.
- 2 długie ogórki szklarniowe, obrane, wypestkowane i pokrojone na kawałki
- 1¾ szklanki (435 ml) świeżego twarożku, najlepiej śmietankowego
- łyżka octu z białego wina
- sól morska i świeżo zmielony pieprz
- pęczek świeżego szczypiorku, posiekany
- Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
Świeże i lekkie białe francuskie wino wytrawne o subtelnym bukiecie złożonym z aromatów grejpfruta, passiflory i pączków czarnej porzeczki. W ustach pełne świeżego owocu i rześkości, o przyjemnym, czystym posmaku.