Dorsz w popiele

W naszej najnowszej książce „Kuchnia Mistrzów” zebraliśmy receptury na dania tworzone przez szefów kuchni, którzy podjęli się wyzwania doboru dań do wybranych przez nas win. Efekty są doskonałe. Zebraliśmy przepisy wymagające nieco większego zaangażowania niż zwykle, ale warto zdobyć się na ten wysiłek – z uwagą przeczytać przepisy i spróbować swoich sił z „Kuchnią Mistrzów”. Gwarantujemy, że będzie smakowicie. Możemy też przy okazji zdradzić, że ze względu na duży sukces ostatniej edycji ruszają już prace nad trzecią. Na książkę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, jednak mam nadzieje, że kolejna edycja również zdobędzie wasze zainteresowanie i przede wszystkim kulinarne zaufanie. Dziś polecam Wam przepis na dorsza stworzony przez Karola Sankowskiego z Restauracji Przystań i Marina we Wrocławiu.
- 400 g dorsza
- 100 g soli
- 50 g cukru muscavado
- siano
- 300 g mieszanych grzybów (pieczarki, kurki, podgrzybki, shimay)
- 250 g trybuli
- dzikie zioła (krwawnik, nasturcja, musztardowiec)
- 500 g cebuli
- 200 ml bulionu z kurczaka
- 50 ml bulionu z kurczaka
- 50 ml białego wina
- 100 g masła
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
- Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
Cudownie skoncentrowany pinot noir o mocnych aromatach owoców leśnych okraszonych nutą dębową. Usta smakowite, soczyście owocowe, wyraźnie taniczne, o zrównoważonej kwasowości i lekko przydymionej, dębowej końcówce.