American dream, czyli vegeburger z kotletem z cieciorki
Oto odpowiedź na wołowe w bułce. Zamiast siekanego mięsa mielona cieciorka obficie doprawiona kolendrą i ostrą papryką. Zamiast majonezu grecki jogurt. Reszta to klasyka gatunku: pomidor, sałata, cebulka. Przekąska bardzo sycąca, pachnąca i orzechowa w smaku. Na kolację, podwieczorek albo niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi. Jeśli podamy z białym, dobrze schłodzonym winem, zrobi się całkiem elegancko. Proponuję Verus Riesling ze Słowenii – świeże, orzeźwiające, z nutami cytrusów i doskonałą kwasowością dotrzyma kroku pikantnemu vegeburgerowi. Tylko nie zapomnijcie o dużej ilości serwetek, bo jedzenie piętrusów ma swoje wady...
- 200 g suchej cieciorki
- 1 jajko
- ½ szklanki bułki tartej
- garść posiekanej kolendry
- ½ ostrej papryczki drobno posiekanej
- garść posiekanej natki pietruszki
- ½ cebulki posiekanej drobno (lub 3 szalotki)
- czerwona cebulka pokrojona w piórka
- sałata, pomidor
- grecki jogurt
- sos chili (opcjonalnie)
- sól, pieprz
- 4 bułki hamburgerowe
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
- Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
Eleganckie wytrawne białe wino o intensywnym, cytrusowym bukiecie. W ustach krystaliczne i rześkie, doskonale zrównoważone, o długiej, czystej końcówce.