Pieczone jabłka z ziarnami pieprzu
Gdy w jednej z książek Gordona Ramsay'a znalazłam na nie przepis, musiałam go wypróbować jeszcze tego samego popołudnia. Najtrudniejsze było przygotowanie kremu anglaise, choć biorę poprawkę na to, że robiłam go po raz pierwszy. Samo przygotowanie jabłek było już dziecinną igraszką. Z niecierpliwością oczekiwałam na moment, gdy będę mogła skosztować gotowy deser w towarzystwie izraelskiego wina, którego aromaty przywodzą na myśl zapach dojrzałych jabłek, gruszek, owoców tropikalnych i polnych kwiatów. Powiem jedno – wszyscy wielbiciele pieczonych jabłek powinni ten przepis wypróbować.
- 6 jabłek (najlepiej złotej renety)
- 10 dag masła
- 10 dag cukru demerara
- szklanka soku jabłkowego
- 1 łyżeczka ziaren czarnego pieprzu zgniecionych w moździerzu
- 1 łyżeczka ziaren kolorowego pieprzu
- laska wanilii
- 4 łyżki Wódki Pieprzowej Dwór Sieraków
- 35 ml mleka 3,5%
- 15 ml śmietany kremówki
- 7 dag cukru demerara
- laska wanilii
- jajko i 3 żółtka
- 4 łyżki mąki kukurydzianej
- Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
- Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
Bardzo aromatyczne białe słodkie wino z Izraela roztaczające zapach dojrzałych jabłek, gruszek, cytrusów i owoców tropikalnych przemieszany z nutami polnych kwiatów. W ustach wyraziste, wielowarstwowe, słodkie, o bogatym i długim finiszu.