Walentynkowe kalmary w pomidorowym sosie
Wino rozluźnia, odpręża oraz podobnie jak czerwone róże, nastrojowa muzyka i świece wywołuje stan euforii i znakomicie wpisuje się w całe teatrum romantycznej kolacji. Ale pamiętajmy, jak we wszystkim, tak i tutaj należy zachować umiar. Niewielka porcja potrawy i 1–2 kieliszki wina w zupełności wystarczą, by spędzić uroczy i miły wieczór. Dzisiaj ukłon w stronę kalmarów, naturalnych afrodyzjaków stanowiących także cenne źródło pełnowartościowego i łatwo przyswajalnego białka, które zawierają dużą ilość witamin grupy B oraz jod, selen, fluor i nieco mniej cynku, magnezu i żelaza. Duszone w pomidorowym sosie krążki kalmarów w towarzystwie kieliszka lekkiego czerwonego wina to znakomity pomysł na romantyczny wieczór. Minimum składników, maksimum przyjemności.
- 250 g krążków kalmarów
- 1 puszka pomidorów
- 3 ząbki czosnku
- 1 mała cebula
- kilka listków oregano
- 3 łyżki oliwy z oliwek
- sól i pieprz do smaku
- Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
- Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.