Snikers – słodkie uderzenie
Wiem, że nadchodząca wiosna to czas mobilizacji: liczenia kalorii i wyrzeczeń. Jednak tym, którym diety są obce i lubią mocno słodzone wrażenia, ciasto to na pewno przypadnie do gustu. Ja sięgam po ten przepis rzadko – zazwyczaj wtedy, gdy mam chandrę. Przygotowanie ciasta nie trwa długo, a już sam jego miodowy zapach, roznoszący się po kuchni poprawia mi nastrój. To chyba ostatnia w najbliższym czasie tak „ciężka” propozycja na naszym blogu. Myślę jednak, że taki deser podany ze słodkim Sherry to dobry sposób na ostateczne pożegnanie zimy!
- 3 szklanki przesianej mąki
- kostka masła (ogrzanego do temp. pokojowej)
- 2 jajka
- 2 łyżki miodu
- ½ szklanki cukru
- 1 płaska łyżka sody
- ½ l mleka
- ½ szklanki cukru
- budyń śmietankowy
- kostka masła
- 25 dag orzechów włoskich
- 15 dag masła
- 3 łyżki miodu
- ½ szklanki cukru
- Puszka mleka skondensowanego
- kakao
- Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
- Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
- Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
Wzmacniane słodkie wino o głębokiej mahoniowej barwie oraz aromatach rodzynek, wanilii i drewna. W ustach krągłe i aksamitne, o smaku pełnym nut fig, rodzynek i karmelu. Długi posmak o lekko orzechowym zabarwieniu.