Ministrudle z suszonymi owocami

Ich wykonanie zajmuje niewiele czasu, sprawdzą się więc idealnie na wizycie niezapowiedzianych gości.
Ministrudle z suszonymi owocami
Składniki
Przygotowanie

Jeśli szukacie przekąski lub szybkiego pomysłu na udany zimowo-świąteczny deser, ministrudle z suszonymi owocami to strzał w dziesiątkę. Ich wykonanie zajmuje niewiele czasu, sprawdzą się więc idealnie na wizycie niezapowiedzianych gości. A że suszone owoce i porto najlepiej smakują w zimowe wieczory, myślę, że ta propozycja przypadnie Wam do gustu szczególnie w okresie karnawału.

Składniki
  • 40 dag suszonych owoców (daktyli, fig, moreli, śliwek)
  • 2 dag kandyzowanej skórki z pomarańczy
  • 10 dag orzechów włoskich
  • 1 jajko
  • 45 dag mrożonego ciasta francuskiego
  • 200 ml porto Fonseca Bin27
  • 2 łyżki powideł śliwkowych
Jeśli owoce są bardzo wysuszone, namocz je w ciepłej wodzie przez ok. 20 minut. Orzechy i wszystkie owoce pokrój w drobną kostkę i wymieszaj. Ciasto wyjmij z zamrażarki na 10 minut przed wykonywaniem strudli. Jeśli nie jest podzielone na płaty, pokrój je na 6 równych prostokątów. Na każdy płat ciasta wyłóż garść bakalii i zawiń go w rulony, sklejając końcówkę w taki sposób, by ciasto nie rozwinęło się podczas pieczenia. Tak przygotowane strudle piecz 15–20 minut w piekarniku nagrzanym do 210°C. W rondelku o grubym dnie połącz wino z powidłem i zredukuj do konsystencji gęstego sosu. Strudle podawaj ciepłe lub wystudzone, dekorując talerz ciepłym sosem.
Top przepisy
  • Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
  • Ciasteczka z parmezanemSzukasz kulinarnych pomysłów na karnawałowe party? Parmezanowe ciasteczka w towarzystwie win Bacaro Syrah lub Castra Rubra doskonale sprawdzą się na twoim stole!
  • Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
Nasze ulubione
  • Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.
  • Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
  • Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
Anna Miodońska
Autor przepisu: Anna Miodońska

Jej główną pasją jest fotografia i gotowanie. Wielbicielka zarówno domowej, jak i eksperymentalnej kuchni, a przy tym mistrzyni wypieków i deserów, ciągle poszukuje nowych smaków oraz najlepszych połączeń win z potrawami. Jest wyznawczynią zasady, że gotowanie ma sprawiać przyjemność, więc często rezygnuje z dań czasochłonnych. Wierzy, że smacznie, zdrowo i szybko da się stworzyć smaki wyjątkowe. A to pozwala na znalezienie czasu na relaks i kieliszek dobrego wina w zaciszu ogrodu. Autorka publikacji kulinarnych oraz wielu przepisów, stylizacji i fotografii zawartych w blogu Wino i kuchnia. Przez wiele lat pracowała w redakcji „Czasu Wina”, dziś jest dyrektorem artystycznym Grupy Dom Wina.

Reklama
Zamów dania i wino i bierz udział w Nocy Wina w Twoim domu
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel