Banany w syropie karmelowo-rumowym
Ten prosty deser zasmakuje każdemu wielbicielowi rumu. Najlepiej smakuje w zimowe dni.
Składniki
Przygotowanie
Ten prosty deser zasmakuje każdemu wielbicielowi rumu. Najlepiej smakuje w zimowe dni.
Składniki
Do wysokiego rondla wsypujemy cukier i wlewamy 2 łyżki wody. Powoli podgrzewamy i czekamy, aż stanie się klarowny. Zwiększamy ogień i karmelizujemy cukier do powstania jasnego karmelu. Odstawiamy z palnika i studzimy przez 2 minuty, następnie ostrożnie lejąc po ściance naczynia dodajemy sok z cytryny, wodę oraz przyprawy. Podgrzewamy do połączenia się składników i dodajemy rum. Obieramy banany i przekrawamy wzdłuż. Układamy pojedynczą warstwę na wysokiej patelni i zalewamy owocowym syropem karmelowym, tak by były całkowicie nim przykryte. Pozostawiamy na godzinę, by się macerowały.- 4 dojrzałe banany
- 15 dag cukru
- szklanka wody
- sok z cytryny
- 3 łyżki rumu Dictador
- laska wanilii
- laska cynamonu
- 2 gwiazdki anyżu
Top przepisy
- Sałatka brokułowaSałatka na bazie różyczek brokułu idealnie sprawdza się w upalne dni. Jest sycąca, smaczna, a jej przygotowanie zajmuje zaledwie kilkanaście minut.
- Szaszłyki z kurczakiem i fetą Szaszłyki z kurczakiem i fetą to dobry pomysł nie tylko na majówkę, lub letnie grillowanie. Można przygotować je nawet w środku zimy.
- Szaszłyki wieprzowe po bułgarskuSzaszłyki podane z grillowanymi warzywami i świeżą sałatką czyli pomysł na szybki, grillowany, mięsny przysmak
Nasze ulubione
- Grillowana karkówka z chutneyem pomarańczowymPora rozpocząć sezon grillowy. Przed nami długi weekend majowy i relaks wśród zieleni i pobudzającego kubki smakowe aromatu palonego drewna.
- Sernik z konfiturą wiśniowąPo raz pierwszy przygotowywałam sernik z ricotty i mascarpone i muszę przyznać, że ma niebiańsko lekką konsystencję, a aromat skórki cytrynowej dodaje mu wyrazistego, rześkiego posmaku.
- Roladki z grillowanej cukinii z bryndzą i miętąBryndza ma ostry charakter – żadne tam maślane nuty czy inne śmietankowe "krema". Jego nazwa, jak zresztą większość używanych w polskich górach terminów związanych z hodowlą owiec, pochodzi w języka karpackich górali – Wołochów.